Freedom's just another word for nothin' left to lose

 

Główna                 

Co nowego?

Dyskografia

Teksty

Biografia

Big Brother

Ciekawostki

Motta

Ważne osoby

Idole

Książki

Zdjęcia

Moja mama
Janis

Raport

Mp3

Sznurki

Autorka

Forum

Księga Gości

Mail

 

Czyli hasła, jakimi kierowała się Janis w życiu:

"Będąc dzieckiem, a także później, Janis postrzegała świat jako  lśniący ogród rozkoszy, którego owoce należało zjadać od razu."

***

"Dla Janis Bóg i seks, duchowość oraz wolność i przyjemność - to była niepodzielna treść życia. (...) Kochała życie i miała wewnętrzne przekonanie, że jeśli coś sprawia przyjemność, to należy to robić"

***

"... już w wieku 14 lat wiedziała, że życie to miłość i sex."

***

 W szkole średniej nazywano ją "amatorką czarnuchów", gdyż była przeciwna segregacji rasowej.

***

"...ubierała się do szkoły cała na czarno, włącznie z czarnymi pończochami - w stylu bitników. (...) Jej jedyną ambicją było żyć życiem bitnika, tak jak o tym mówił Jack Kerouac - urządzać rozróby, spotykać się z hipisami, palić trawkę, pić tanie wino, chodzić na wieczorki poetyckie i kochać się co noc."

***

W wieku 17 lat "Janis odnajdywała się jako tułająca się uczestniczka "rewolucji plecakowej" - przewidzianej już w latach '50 przez Jacka Kerouaca* - podróżująca autostopem, wędrująca przez miasta południowo-wschodniego Teksasu i Luizjany, żebrząca, marząca, czytająca poezję i opowiadania, a także grająca w bilard na pieniądze i próbująca uwodzić barowych gości. Nauczyła się być wdzięczna, jeśli tylko ktoś ulitował się i zaoferował jej łóżko czy kawałek podłogi do spania. Patrząc w lustro musiała przyznać, że w niczym nie przypomina 'femme fatale' - była nieładna i gruba. Ale wiedziała także, że posiada inne wartości. Bystra i ambitna, była stworzona do czegoś lepszego niż zadów kelnerki, jaki znalazła po powrocie do Port Arthur."

***

"Janis nie miała myœli zamobójczych. Tak bardzo kochała życie, że nie chciała, żeby ta zabawa kiedykolwiek się skończyła. Nauczyla się, że nawet zwykla dziewczyna, jeœli przeciwstawi się konwenansom i pójdzie w życiu na całoœć, może osišgnšć wszystko.

***